Výzkumná činnost ústavu inženýrství ochrany životního prostředí se soustřeďuje do oblastí aplikace environmentálních technologií, analýzy, biodegradace a monitoringu xenobiotik ve všech složkách životního prostředí. Ústav rovněž spolupracuje s tuzemskými i zahraničními firmami a vysokými školami, přičemž se jeho pracovníci v rámci spoluprací snaží o zachycení nových trendů a metod, které jsou následně aplikovány při výuce studentů akreditovaného bakalářského a navazujícího magisterského studijního oboru: „Inženýrství ochrany životního prostředí“. Na co se zaměřujeme: Biodegradace Environmentální technologie, analýza a monitoring Aplikovaná mikrobiologie a biotechnologie
Vědecko-výzkumná činnost zaměstnanců:
prof. Mgr. Marek Koutný, Ph.D.
ORCiD – datábáze publikací
doc. Ing. Vratislav Bednařík, Ph.D.
Vědecko-výzkumná činnost: výzkum stabilizace/solidifikace odpadů a geopolymerizace.
doc. RNDr. Jan Růžička, Ph.D.
PUBLIKACE ORCiD Vědecko-výzkumná činnost: Mikrobiální degradace trichlorethylenu využitím bakterií rostoucích na fenolu.Studium vybraných mikrobiálních skupin v přirozeném prostředí, isolace bakteriálních degradačních kultur pro technologické účely. Bakteriální degradace polyvinylalkoholu. Testování účinnosti protimikrobních látek. Mikrobiologie aktivovaných kalů a mikroskopická kontrola.
Ing. Marie Dvořáčková, Ph.D.
PUBLIKACE ORCiD Vědecko-výzkumná činnost: Biodegradace syntetických a přírodních polymerních látek v anaerobním vodném prostředí.Oxidativní degradace syntetických polymerních látek pomocí AOPs metod (Fentonova reakce apod.)